Nápověda

Co je to CSS program (Comparison Shopping Service)?

Program CSS vznikl na popud evropské komise, kdy byl Google nucen na základě rozhodnutí uvolnit část výsledků vyhledávání pro zbožové vyhledávače. Tato iniciativa má za cíl zvýšit konkurenci v reklamním prostoru Nákupy Google. Je nutné si uvědomit, že i samotný Google je také CSS. Jednou z největších výhod, které vám přechod pod CSS partnera přinese je sleva až 20 % ve vašich Shopping Ads kampaních.

Jak 20% sleva vzniká?

CSS Google Shopping ve své aukci počítá s 20% marží jakožto náklady na provoz Google Shopping. Pokud tedy jako CSS využíváte právě CSS Google Shopping a bidujete s cenou za proklik 1 Kč, pak Google odečte těchto 20 % a váš efektivní bid v aukci bude 0,80 Kč. Každý zbožový srovnávač může s výší této marže pracovat. My v Heurece s žádnou marží pod naším CSS nepracujeme. Sleva proto může být až 20 %.

Přechod pod CSS

Co se pro vás po zapojení do CSS programu Heureka změní?

Nemusíte se obávat, vaše kampaně budete moci spravovat stejně, jako je spravujete do teď. Jediná viditelná změna, která převodem nastane, je změna štítku v reklamní jednotce Shopping Ads. Převodem pod náš CSS program uvidíte ve vaši reklamě Shopping Ads změněný štítek na “Z webu Heureka”.

Bude za mě Heureka spravovat mé kampaně, nebo do nich uvidí?

Heureka nemá přístup k vašim datům, Google Ads ani k vašemu Google Merchant Center účtu. Správa vašich kampaní a Google Merchant Center zůstane ve vašich rukou. Heureka nezprostředkovává optimalizační služby a do vašich účtů nevidíme.

Jak dlouho trvá přechod pod CSS program?

Samotný přechod můžeme zvládnout už za necelý den. V prvním kroku od vás budeme potřebovat vyplnit šablonu k převodu pro Google a následně díky této šabloně 

Obecně doporučujeme pod CSS program přecházet v první polovině týdne. Pokud ale máte první polovinu týdne co se týče konverzí silnější, můžeme převod naplánovat na jakýkoliv jiný den. Termín převodu je plně na vás.

Je nutné, abychom pro využívání Heureka CSS inzerovali na srovnávačích Heureka Group?

Pro využití našich CSS programů není nutné, abyste bidovali na Heureka.cz, Heureka.sk nebo Arukereso.hu.