David Vrba (Byznys Mentor & Infopreneur) – Chci pomáhat tomu, aby střední věk nebyl vnímán jako krize

Do dalšího dílu Heureka podcastu pozval Tomáš Braverman svého mentora a kouče Davida Vrbu. David je mimo jiné také popularizátorem odpovědného leadershipu a infopreneur – člověk, který vybere a destiluje nejdůležitější informace, které pak dokáže efektivně komunikovat a předávat. 

V rozhovoru skrze hledáček futurismu probereme střední věk či tzv. midlifery. „Střední věk má strašnej brand, když se řekne střední věk, tak se řekne krize. Chci pomáhat tomu, aby střední věk nebyl vnímán jako krize, aby si lidi vědomě naplánovali, jak z něčeho odejdou a do něčeho přijdou”, říká David.  

V Česku je zvykem vyhlížet důchod a ideálně do něj odejít co nejdříve – co se ale stane, pokud s pokroky ve vědě a medicíně budeme plně zdraví až do osmdesáti či devadesáti let? Vidina takové budoucnosti napovídá, že za život zažijeme hned několik kariér. Proto si s Davidem Tomáš povídá o tom, proč si dělá David sabatikly (neboli zpomalení, zastavení), kdy se hluboce zamýšlí nad svými dalšími kariérními a životními kroky. David si před 3 lety naplánoval, co by chtěl do budoucna dělat. „Minimálně dvakrát za rok bych chtěl na nějakou zajímavou cestu”, říká David a popisuje svou cestu na Annapurnu a miliardu hvězd nad hlavou.

V podcastu uslyšíte, co je to TQ neboli Transition Qucient: stárnutí (nejen v biologickém slova smyslu), či osobní růst a práce jsou oblasti, které se dají podle Davida dizajnovat, a to ideálně tak, aby nepřišla zmiňovaná krize středního věku. Klíčová myšlenka midlifera je taková, že naučit se procházet tímto věkem je kompetence. Co kdybychom se v polovině života zamysleli a rozdělili si ho na dvě části? Na takové 2 životy, kdy v tom druhém máte šanci změnit to nevyhovující a zachovat si to dobré, nabyté životem? „Když se tomu vědomě postavíš, vědomě to téma rozebereš, řekneš si v čem jsi dobrej, co chceš, aby sis s sebou odnesl, co chceš abys už odhodil v tom starým světě, nebo v tom prvním životě, a postavíš se k tomu tím dizajnovým způsobem, tak to vůbec nemusí být krize”, říká David. 

Dalším tématem je osobní růst. Kromě toho, že uslyšíte Davidův příběh, tak také popisuje, jak se poučit z chyb a nebýt „CEO asshole”. Otevřeme také téma změny nebo spíše potlačování osobních charakterových vlastností, se kterými sami nejsme spokojeni. Je možné změnit své chování? „Nikdo není stoprocentní, každej má svý démony, každej má svý silný a slabý stránky a jde o to, jestli s nima vědomě pracuje. Já jsem viděl lidi, že se změnili a pořád tomu strašně věřím”, říká David. V souvislosti s růstem se dozvíte, jaký je rozdíl mezi koučem a mentorem a v čem je nový koncept infopreneurství.  

David se věnuje i růstu firem. Dozvíte se, co dělá dobré firmy dobrými, jaké jsou největší trendy v leadershipu a jaké jsou nejdůležitější změny v managementu. Uslyšíte tak o vědomém vedení a renesanci firemní kultury – právě kultura je vedle strategie doménou kvalitního leadershipu. A dobře postavená kultura je nepřenositelná.

Na závěr podcastu probereme firemní rozhodování. Jaká má úskalí, co je rozhodovací paralýza nebo jak moc má být rozhodování autonomní v týmech (a to i v otázkách platu). Uslyšíte také tipy na knihy a podcasty; ty najdete také zde:

Knihy

  • Ken Robinson: The Element: How Finding Your Passion Changes Everything
  • Reeves Wiedeman: Billion Dollar Loser: The Epic Rise and Fall of WeWork
  • Clayton Christensen: How Will You Measure Your Life?
  • Reed Hastings: Pravidlo žádných pravidel


Podcasty

  • The Tim Ferriss Show
  • Mark Crowley – Leading From the Heart

Celý díl, spolu s dalšími epizodami, si můžete pustit také na Spotify, v Apple či Google podcastech a na našem blogu.

Leave a Reply