Nové sekce „Nový software“ a „Druhotný software“

Chceme vás informovat o připravovaných změnách ve struktuře nabízených produktů v sekci Software na stránkách Heureka.cz a Heureka.sk. 

Pro zlepšení přehlednosti přistupujeme, podobně jako u fyzického zboží, k rozdělení sekce Software na „Nový“ a „Druhotný“ software. 

Důvodem změny je ochrana našich zákazníků a usnadnění výběru zboží na základě většího množství informací o produktech. Mnohdy jsou totiž koncoví zákazníci v nevýhodě a výběr je pro ně složitější, než pro zkušené IT profesionály. 

Naším cílem je na Heurece tuto mezeru zúžit a stát se pro zákazníky důvěryhodnou platformou, kde dostanou dostatek informací k učinění nákupního rozhodnutí. 

Věříme, že touto změnou zvýšíme zákaznickou spokojenost a snížíme zatížení zákaznické linky naší i našich partnerů. 

Pro nabízení licencí softwaru v sekci Nový Software bude nutné akceptovat podmínky prodeje. Prodejce bude v dané sekci garantovat, že nabízený software je v originálním a nepoškozeném balení výrobce (platí pro tzv. krabicové/FPP/retail balení softwaru) a produktový klíč nebo jiný aktivační prostředek nebyl nikdy použit ani aktivován. 

U elektronických licencí bude prodejce garantovat, že dané označení produktu skutečně odpovídá nabízenému licenčnímu klíči (verze a edice software v patřičném licenčním modelu) a tento klíč nebyl nikdy aktivován ani přiřazen k jinému uživatelskému účtu. 

Heureka bude prostřednictvím třetích stran zajišťovat kontrolu a v případě porušení nebo nedodržení podmínek si společnost Heureka Group a.s. vyhrazuje právo na okamžité stažení nabídky i samotného prodejce z této sekce. 

V sekci Druhotný software bude moci prodejce nabízet jakýkoliv legální software. V sekci bude uvedeno, že za legalitu používaného softwaru je dle příslušného zákona právně zodpovědný koncový uživatel a Heureka hraje pouze roli cenového srovnávače jednotlivých nabídek prodejců a negarantuje původ ani originalitu softwaru.

Obě nové kategorie softwaru se budou rozlišovat v XML feedu pomocí tagu PARAM. Zavedení těchto parametrů je povinné. Pokud tyto parametry nebudou uvedeny v XML feedu, dojde nejpozději v září k odparování produktů.

Pro zájemce přidáváme ukázku tagů níže:

CZ:

<PARAM>
<PARAM_NAME>Původ licence</PARAM_NAME>
<VAL>nová</VAL>
<PARAM>

<PARAM>
<PARAM_NAME>Původ licence</PARAM_NAME>
<VAL>druhotná</VAL>
<PARAM>

SK:

<PARAM>
<PARAM_NAME>Pôvod licencie</PARAM_NAME>
<VAL>nová</VAL>
<PARAM>
<PARAM>
<PARAM_NAME>Pôvod licencie</PARAM_NAME>
<VAL>druhotná</VAL>
<PARAM>

V případě dotazů nám neváhejte napsat na podpora@heureka.cz

Leave a Reply