Ani v době největší krize nezapomněl myslet na ostatní. Filantrop Sanjiv Suri podává pomocnou ruku skrze své restaurace Zátiší Group

Pochází z chudé země, ale měl to štěstí, že si jeho rodina mohla dovolit zaplatit svým dětem školu a navíc pravidelně věnovat deset procent ze svého výdělku chudým. Původem indický podnikatel a zakladatel gastronomické společnosti Zátiší Group, Sanjiv Suri, zdědil tento zvyk po svých rodičích a ještě ho zněkolikanásobil. 

Sanjiv Suri žije už přes 30 let v Praze a právě zde se stal úspěšným restauratérem. Původně chtěl být vojenským pilotem, ale přihodil se mu úraz na motorce a jediná škola, která ho tehdy na podzim přijala, byla hotelová. Po studijích, na počátku devadesátých let, se vydal procestovat střední Evropu a shodou okolností se seznámil se švédskou studentkou, kvůli které zavítal do Prahy. Slečna po dvou letech odjela, ale Sanjiv našel v hlavním městě České republiky svůj druhý domov.

V roce 1991 rozjel v historickém centru Prahy své podnikání v podobě malé kavárny Café Muzeum. Postupem času rozšířil své prostory o další pražská zákoutí a dnes zde vede tři luxusní fine dining restaurace – V Zátiší, Mlýnec a Bellevue. V oboru pohostinství se pohybuje už 45 let, ale v hromadění peněz nikdy příliš velkou zálibu nenašel. „Čím více štěstí v životě máme, tím více bychom se měli ohlížet na ty, které tolik štěstí nepotkalo,” říká Sanjiv. 

Od začátku svého podnikání pravidelně věnoval na charitu 10 % zisku. Vyrůstal jsem v atmosféře, kde rodiče 10 % rodinného výdělku dávali lidem, kteří potřebovali peníze mnohem víc. Je to myšlenka, se kterou jsem vyrůstal už odmalička. A když jsem začal podnikat, z deseti se stalo dvacet, z dvaceti víc a víc,…” Dnes jde až polovina celkového zisku na podporu humanitárních a filantropických organizací jako je Člověk v tísni, Dobrý anděl, Nadace Via nebo Lékaři bez hranic a zároveň do vzdálených oblastí Afriky a Asie na podporu těch nejchudších.

Jak ale dokázal skloubit charitativní činnost s enormní krizí, která postihla každého podnikatele v tomto odvětví? Naštěstí jsme si udělali nějaké rezervy, před krizí jsme byli po mnoho let profitabilní. Hodně lidí se mě ptá na mé investice. Jsem zřejmě jediný člověk, který nemá investiční portfolio. Mé investice jsou právě v těch ženách a dětech, kterým pomáháme. A myslím si, že neexistuje lepší investiční portfolio, než je toto.”

Pokud vlastníte luxusní restaurace v centru Prahy, je pro vás mnohem těžší překonat covidovou krizi, když většinu vašich hostů tvoří převážně cizinci a hranice jsou zavřené. Na druhou stranu to byla obrovská příležitost pro Pražany a místní navštívit restauraci v historickém centru s výhledem na Karlův most bez jakýchkoliv turistů a cizinců. Byli jsme velmi mile překvapeni, že lidé stále chodili,” říká Sanjiv.

Pak ale přišla další vlna, restaurace se uzavřely úplně a Sanjiv najednou přestal být optimistický jako předtím. Tržby mu spadly o více než 90 %, musel se rozloučit téměř s polovinou ze svých 368 zaměstnanců a totálně překopat koncept svých vyhlášených restaurací. Byla to pro nás opravdu tvrdá lekce, speciálně v tomto odvětví, kdy po téměř 15 měsíců nebylo nic jistého. Museli jsme udělat těžké rozhodnutí a uzavřít restauraci Bellevue. Dokonce jsem navštívil pár psychologů a během několika mála rozhovorů, jsem si uvědomil, že tento problém dokážu vyřešit jedině já sám.”

V Praze dnes stále na cizince narazíte jen zřídka, přesto mají Sanjivovy restaurace skvělou návštěvnost. Naše restaurace byly původně koncipovány pro speciální příležitosti, jako jsou důležité byznys meetingy, narozeninové oslavy, výročí svatby nebo promoce. Postupně se ale dostáváme k tomu, že chceme být místem, kde si můžete dobré jídlo užívat kdykoliv, nejen při výjimečných příležitostech.Sanjiv pevně věří, že v Bellevue opět přivítá hosty a my tomuto stále usměvavému optimistovi držíme pěsti!

Celý díl, spolu s dalšími epizodami, si můžete pustit také na Spotify, v Apple či Google podcastech a na našem blogu.

Leave a Reply