Jak na párování na Heurece: Povinné parametry

Posíláte nám parametry v tagu PARAM a stále si nejste jisti, jaký je rozdíl mezi povinným a nepovinným parametrem? Náš videorádce vám v tom udělá jasno.

Parametry jsou vlastnosti produktu, které ho odlišují od ostatních variant – např. velikost, barva, materiál, hmotnost, atd.

Právě tag PARAM udává informaci o tom, jaké vlastnosti daný produkt má. U některých kategorií je zadávání určitých parametrů povinné. Pokud v těchto kategoriích povinné parametry nevyplníte, nebude se vaše nabídka při filtrování dle daného parametru zobrazovat ve výsledcích vyhledávání ani v porovnání cen na detailu produktu a váš produkt nepůjde zakoupit přes Heureka Košík.

V této tabulce najdete přehled kategorií a povinných parametrů. Tabulku neustále aktualizujeme, proto ji doporučujeme pravidelně sledovat.

Kvůli zvyšujícímu se počtu produktů, které je možné v jednotlivých kategoriích zakoupit, stále více lidí používá filtrování produktů.

Doporučujeme se tedy na vyplnění parametrů zaměřit a neopomínat jak ty nepovinné, tak hlavně ty povinné, aby se vaše nabídka vždy zobrazila.

Povinné parametry, které jsou pro uživatele při výběru zásadní, bývají např. rozměry, barva, objem, druh materiálu, spotřeba energie, určení a další. Aby tyto důležité parametry byly v pořádku, je nutné do vašeho feedu jasně a správně danou hodnotu uvést. Zobrazení parametrů potom vypadá takto:

Parametry mohou být číselné, textové, nebo výběr možností ano/ne.
Správné vyplnění tagu PARAM pak vypadá takto:

Podrobnější informace o tom, jaké hodnoty se mají správně zadávat, naleznete v naší nápovědě.

Povinné parametry se postupně stanou důležitou podmínkou pro zařazení nabídek do kategorie.

V oblečení tak např. bez uvedení velikosti, barvy, či materiálu nebudou vaše nabídky ani zařazeny do katalogu.


Parametry posíláte, a přesto je nemáte vyplněny u produktu? Napište nám na info@heureka.cz a společně to vyřešíme.

Dejte odběr Heureka Business kanálu na YouTube a sledujte i naše další videa, ať vytěžíte Heureku naplno.

3 komentáře u „Jak na párování na Heurece: Povinné parametry“

Leave a Reply