Nová pravidla označování energetické třídy

Od 1. března 2021 nastává změna v označování energetické třídy vybraných spotřebičů a ustupuje se od plusového značení. Pokud vlastníte e-shop, nezapomeňte včas aktualizovat svůj XML feed. V případě, že jste v pozici zástupce některé ze značek a máte možnost editace produktů, pak musíte upravit detaily vašich produktů ve speciálním rozhraní Heureky, do kterého máte přístup.

Protože jdou technologie stále dopředu, vznik nové čtyřpluskové kategorie A++++ by byl nevyhnutelný. Měli bychom přepluskováno, a proto je na čase vrátit se ke staré dobré abecedě bez znamének. Dalším důvodem pro změnu je také to, že současné označování A+, A++ a A+++ je pro spotřebitele matoucí. Spotřebič s označením A+ totiž působí jako velice úsporný, přitom je v úspornosti až na třetím místě. 

Co se tedy mění?

Od 1. 3. 2021 zavádí Evropská komise nová pravidla a původní značení energetické třídy se vrací k abecednímu „A” až „G”. Výrobky s označením A+, A++ a A+++ se tak nově objeví ve třídě B až D.

Co si musíte pohlídat? 

Všechny e-shopy prodávající níže uvedené spotřebiče, by si měly zkontrolovat svůj XML feed a provést změnu parametru Energetické třídy nejpozději do 28. 2. 2021.
Pokud jste v pozici zástupce značky s možností editovat její produkty, přejděte do speciálního rozhraní a zkontrolujte si všechny vaše produkty a jejich detail. Při editaci je potřeba nový energetický štítek (obrázek) vkládat jako PDF s názvem – Energetický štítek – 2021.

Na které zboží se změna vztahuje?

Pokud prodáváte některé z následujícího zboží, zpozorněte:

  • Myčky na nádobí
  • Pračky, včetně kombinovaných se sušičkou
  • Televize, monitory a digitální informační displeje
  • Chladničky, mrazničky a vinotéky
  • Komerční chladící zařízení
  • Světelné zdroje

Věříme, že se jedná o změnu k lepšímu, která usnadní spotřebitelům výběr a v konečném důsledku i odlehčí životnímu prostředí.

Vždyť změna je život! 

Tak hezký den a kdybyste něco potřebovali, jsme tu pro vás na lince 488 570 070 nebo na emailu podpora@heureka.cz.

Vaše Heureka

Leave a Reply