V byznysu je méně žen a „neprsí” se tolik jako muži, proto se o nich moc neví, tvrdí Eva Čejková, CEO Testuj.to

Matka, manželka, podnikatelka, testerka, moderátorka, dcera řezníka, altruistka, ale především první žena našeho Heureka podcastu, Eva Čejková, se rozpovídala o tom, jak se jí povedlo sdružovat ženy, pomáhat jim s podnikáním a vytvářet platformu, díky které mohou uspět další generace podnikatelek. 

Její cestu k úspěchu hodně ovlivnila rodina i zázemí. Od malička musela pomáhat. „Od 11 let jsem chodila za pult prodávat do řeznictví uzeniny a krájela salámy.”  Proto jsou pro ni dvě základní hodnoty, které získala už v dětství, klíčové i v podnikání. Pokora a pracovitost. Možná i díky nim velmi brzy po škole zakotvila v byznysu, začala podnikat a založila PR a eventovou agenturu ConPro s.r.o. Evy první společnost, která ji hodně naučila – vést týmy, pracovat pro velké značky a budovat firmu. Po čase dostala nabídku na prodej společnosti za 15 milionů, tu však propásla: „Projela jsem šanci. Ujel mi vlak tím, že jsem odešla na mateřskou. Změnily se mi priority v životě a hodila jsem se do módu, kdy chci změnit svět a dělat něco prospěšného.” S tímto rozhodnutím na mateřské dovolené pozastavila své aktivity a založila si vlastní web Ženy s.r.o. 

Eva si čím dál více uvědomovala obrovskou sílu člověka. V době největšího boomu všech youtuberů a facebooku jsem šla trošku proti proudu a rozhodla se spojovat microinfluencery.” Velkou inspirací pro Ženy s.r.o. byla webová stránka www.shespeaks.com o komunitě žen, které si povídají a testují produkty. A právě tehdy začala etapa učení, jak získat důvěru klientů a naučit microinfluencerky loajalitě. Nyní mají 90 tisíc registrovaných žen a je vidět obrovská síla masy, která trhá rekordy ve čtenosti. „Baví mě pozorovat, jak jsou komunity jiné.” říká Eva, pro kterou je zaměření na lidi typické. 

V podcastu se také dozvíte, jakým způsobem vzniklo Testuj.to, které hraje důležitou roli v oblasti e-commerce. Zaměřuje se především na získávání důmyslných recenzí na produkty od relevantních komunit a objektivních mikroinfluencerů. Dává tak hlas všem uživatelům produktů, kteří nejsou pouze z jedné úzké bubliny, ale z celé republiky. “Ženy v regionech, které jsou vděčné, že dostanou občas něco otestovat, jsou právě ty, které mohou naši kulturu a prostředí měnit.” 

Eva má za sebou působivou kariérní dráhu, která by vydala hned na několik knih. Nicméně, je zároveň i matkou a její rodina je pro ni jednou z nejdůležitějších priorit. Uslyšíte, jak zvládá balancovat tolik pracovních aktivit, rodinu i CEO pozici ve firmě, která chce růst a expandovat. „Když člověka baví to, co dělá, tak nevnímá, jestli pracuje 6, 10, nebo 15 hodin denně.” A protože se lidé neučí jen z pozitivních příkladů, tak v podcastu zazní i pár nezdarů, které se Evě nevyhnuly.

Na závěr uslyšíte, co pro Evu znamená úspěch a jak se její názor na toto téma postupně vyvíjel. Teď mám období, kdy si přijdu úspěšná, protože jsem šťastná.” Má zkrátka štěstí spojené s úspěchem. Jak ale můžeme více podporovat ženy v podnikání a úspěšné kariéře? Dává smysl pozitivní diskriminace? A proč je důležitá empatie? Poslechněte si nový díl našeho podcastu od začátku až do konce.

Leave a Reply