Spuštěné kategorie a plánované content změny v měsíci září

 

Content změny:

V druhém prázdninovém měsíci jsme se připravovali na školu a prošli sekce se Školními pomůckami, kde je potřeba jasně určovat variantu, aby si děti mohly pořídit penál nebo sáček na přezůvky se svou oblíbenou filmovou postavičkou. Další sekce, které byly prověřeny jsou Pečící trouby, Varné desky, Mixéry a šlehače, Vany do kufru, Prodlužovací kabely, USB kabely, Prací prášky, Mopy a úklidové soupravy, Úklidové kbelíky, Čističe oken a skel, Elektrokola, Cyklistické přilby, Jízdní kola, Koloběžky, Čluny, Keyboardy, Rybářské pruty, Fusaky. Byly odděleny Robotické vysavače a Čajníky do samostatných sekcí.
V září se na řadu dostanou Sporáky, Elektrické zubní kartáčky, Hodiny, Budíky, Papíry do tiskáren, Fotopapíry, Pleťové krémy, Vlhčené ubrousky, Drátěnky a houbičky, Běžecké lyže, Snowboardy, Snowboardové přilby, Adventní kalendáře, Vaky a nosiče dětí či Odsávačky.
Plánujeme aktivovat sekci Náplně do psacích potřeb.

 V srpnu jsme se jako každý rok, zaměřili na kontrolu sekcí se Školními pomůckami. Došlo k prověření zařazení a duplicit v sekcích se Školními aktovkami, Penály, Boxy na sešity atd. Pokud chcete být správně zařazeni, doporučujeme prověřit si zasílání správné kategorie a povinného názvu.
V následujících měsících se pak hlouběji ponoříme do sekce Boxy na sešity, kde budeme důsledně vyžadovat výrobce v názvu (PRODUCTNAME).

Velkou srpnovou úpravou byla také úprava sekce Rybářské pruty. Zde byly produkty, které nemají uvedeno v názvu již dlouho požadovaný „počet dílů“, zablokovány. Cílem je uživatelům zpřehlednit a upřesnit výběr prutů a uspořádat tuto sekci. Doporučujeme tedy prověřit si, zda to již v názvu posíláte a pokud ne, co nejrychleji doplnit.

Také jsme oddělili Robotické vysavače ze sekce Vysavače, pro lepší porovnání a výběr. Tyto produkty mají nyní lépe rozdělené filtry a uživatel by tak měl rychleji najít ten správný. Nově tedy zasílejte produkty do sekce „Heureka.cz | Bílé zboží | Malé spotřebiče | Robotické vysavače“.

V září projde úpravou sekce Drátěnky a houbičky. I zde bude kladen důraz na všechny důležité informace v názvu. Zkontrolujte si tedy, že již zasíláte Výrobce | Řada/Produktový kód | Druh | PočetTescoma Clean Kit houbičky na jemné povrchy 3 ks.

Na vaši častou žádost jsme se v září rozhodli aktivovat novou sekci Náplně do psacích potřeb. Produkty s povinným názvem Výrobce | PN | BarvaKoh-i-Noor  4443 modrá, můžete zařazovat do kategorie „Heureka.cz | Elektronika | Počítače a kancelář | Kancelářské potřeby | Psací potřeby | Náplně do psacích potřeb“.

V souvislosti se všemi avizovanými úpravami může dojít ke krátkodobému pohybu mezi zařazenými a čekajícími produkty. Budeme se však snažit, aby změny proběhly v co nejkratším čase.

V srpnu jsme aktivovali tyto sekce:

Robotické vysavačeVýrobce | PN – Sencor SVC 7020
ČajníkyVýrobce | PN | Objem – Tescoma Teo Tone 1,25 l

Celý seznam aktivních kategorií najdete zde. Podrobné informace o tom, jak by měl vypadat název produktu v jednotlivé kategorii najdete zde.

 

3 komentáře u „Spuštěné kategorie a plánované content změny v měsíci září“

 1. Osobně bych se při úpravách kategorií přimlouval ke sloučení kategorie Nabíječky na mobilní telefony – Originální + Nabíječky na mobilní telefony – Neoriginální. Podle mě to nedává moc smysl, pokud je možné třídit podle výrobce. Potom člověk vidí produkt “Nabíječka Belkin F0831wh- neoriginální” a má pocit, že se snad jedná o padělek. Někdy je také dost těžké určit, co je vlastně originální nabíječka. Ta od výrobce telefonu nebo ta, která se dodává k telefonu? Co když Apple vyrábí víc druhů, ale k telefonu dodává jen 1 typ, jsou ostatní neoriginální?
  Proto bych je navrhnul sloučit, ať si každý dle značky vybere tu svoji.

  1. Dobrý den,

   k rozdělení na dvě kategorie jsme přistoupili proto, aby se nemohly na základě shody názvu automaticky slučovat nabíječky pocházející přímo od výrobce daného telefonu a výrobce třetí strany, pokud obchodům z názvu vypadne údaj o skutečném výrobci (ať už úmyslně, nebo chybou při exportu XML feedu). Vzhledem k tomu, že zatím u velké části sortimentu obchody nezasílají unikátní identifikátory (produktová čísla), změnu neplánujeme.

   Hezký den
   Alexandra Čermáková
   Content manager

Leave a Reply