Lekce 8: EAN kódy na Heurece

Jak to je s EAN kódy na Heurece? Používáme je? Nepoužíváme? A proč? To přináší osmý díl seriálu o správném párování.

Nepoužíváme (skoro) a proč?

Na každé naší Heureka Roadshow se vyskytl dotaz, proč Heureka nepoužívá k párování produktů EAN kódy. Vždyť se jedná o unikátní identifikátor každého produktu. Není to tak úplně pravda. EAN kód je unikátní jen když ho zaplatíte a v okamžiku, kdy je pro sadu 50 autíček jeden EAN a vy je prodáváte samostatně, staly by se z nich pro nás neoddělitelné varianty.

Bohužel byla chybovost při zasílání příliš velká a po několika zásadních problémech s EAN kódy jsme se rozhodli přestat používat automatické párování podle EAN.

S EAN kódem ovšem při zařazování produktů pracujeme, proto je dobré, pokud ho znáte a jedná se o správný kód, EAN kód posílat. Administrátoři sekcí při zařazování EAN kódy vidí a mohou jim pomoci spárovat správně produkty.

EAN kódy používáme (jen někde) a na co si dát pozor?

Na Heurece ovšem zůstalo několik sekcí, kde jsou EAN kódy povinné. Jedná se o následující kategorie:

Pokud tedy váš obchod nabízí produkty v některé z výše uvedených kategorií, je nutné, aby tyto produkty měly správně vyplněný EAN kód.

Heureka pracuje pouze s 13-místným EAN kódem, pokud máte 12-místný kód, stačí na jeho začátek přidal 0.

Všechny použité EANy ve vašem feedu musí být unikátní – pokud náš systém najde ve feedu nějaký duplicitní EAN, kódy se nenačtou a nabízíte-li produkty v sekcích, ve kterých je povinný EAN kód, nedostanou se v tom případě na schválení ani produkty, které EAN kód duplicitní nemají. Stejně tak se přestanou zobrazovat i již schválené produkty.

Datový přehled Spárovanost produktů v administraci obchodu

Nakonec ještě připomeneme přehled Spárovanost produktů, který najdete v administraci obchodu. V tomto přehledu se podle EAN kodu snažíme k vašim nezařazeným produktům najít produkty již schválené. Tento přehled slouží ke kontrole správných názvů. Připravili jsme pro vás také krátký videonávod, ve kterém vás provede krok za krokem zpracováním těchto reportů šéf našich analytiků Michal Buzek.

 

2 komentáře u „Lekce 8: EAN kódy na Heurece“

  1. Jen doplním, že Shoptet využívá EAN kódy při importu hodnocení z Heureky na přiřazení hodnocení k produktu. Zase o důvod víc EAN kódy posílat. Pokud tedy máte e-shop na Shoptetu. 😉

Leave a Reply