Klíčová slova z hodnocení e-shopů nově na detailu obchodu

Na detailu obchodu jsme pro e-shopy a zákazníky připravili poslední letošní novinku. Jedná se o přehledné zobrazování klíčových slov z recenzí a hodnocení e-shopů. S analýzou slov nám pomáhá technologická firma Geneea Analytics. Jak novinka vypadá, na jakém principu funguje a jak zákazníkům usnadní výběr e-shopu se dozvíte v následujícím článku.

U hodnocení e-shopů se nově zobrazují klíčové plusy a mínusy, které se v recenzích vyskytují nejčastěji. GENEEA umí analyzovat velké množství textu a opakující se výrazy zpracovávat do klíčových slov. Navíc se algoritmus od Geneea stále učí a v průběhu výpočtů se neustále zlepšuje.

Podmínky zobrazení

Abychom uživatelům nabídli skutečně kvalitní data, tak se výpisy kladů a záporů zobrazují u e-shopů, které mají zavedenou službu Ověřeno zákazníky a mají za poslední půl rok alespoň 30 ověřených textových recenzí s relevantními klíčovými slovy. Klíčová slova se prozatím analyzují z výhod a nevýhod u recenzí, které pochází z dotazníku spokojenosti. Analýza z textového shrnutí se nyní zpracovává a budeme ji do klíčových slov přidávat. Deaktivace zobrazení není možná. Zároveň se klíčová slova zobrazí až pokud má e-shop alespoň 2 klady nebo zápory.

Cílem nového zobrazování je zákazníkům zpřehlednit informace o e-shopu a pomoci jim lépe se rozhodnout.

Náhled zobrazení:

Se zobrazením plusů a mínusů u recenzí bychom rádi pracovali i nadále. Do budoucna se po kliknutí na plus či mínus zobrazí výpis recenzí, kde se tyto výrazy vyskytují. Rádi bychom algoritmus časem nasadili také na recenze produktů.

4 komentáře u „Klíčová slova z hodnocení e-shopů nově na detailu obchodu“

  1. Dobrý den,
    pokud by se to zobrazovalo z dotazníků, zaslaných v posledních třech měsících, oka. Takto vnímám jako další špatnost pro e-shopy. Nejvíce budou znevýhodněné e-shopy které, jsou na trhu delší dobu a mají více recenzí. U větších e-shopů se vždy nějaké negativum najde.

      1. Zajímavý, že pro „Ověřeno zákazníky“ toto neplatí, tam se berou 3 měsíce a basta. To, že e-shop s Heurekou spolupracuje od jejího úplnýho počátku a vždycky měl bezproblémová a kladná hodnocení se v potaz nebere.
        Tím, že prodáváme sezónní zboží, tak mimo sezónu o Ověřeno vždycky přijdeme a trvá to půl sezóny, než ho znovu dostaneme.

Leave a Reply