Lekce 4: Názvy produktů aneb proč byly zavedeny povinné názvy v sekcích

Jak už jsme předeslali minule, v tomto díle se podíváme na zoubek tomu, proč jsou některé názvy povinné, jak všechno vzniklo a jak mají správně vypadat.

V dobách, kdy na Heurece bylo několik stovek tisíc produktů, nebylo třeba klást až takový důraz na to, jak vypadají názvy produktů. Jak se ale katalog Heureky rozšiřoval, začalo být jasné, že je potřeba přistoupit ke zpřísnění názvů v jednotlivých kategoriích. Začaly se totiž k sobě párovat produkty jiných vlastností a parametrů a různé produkty, které rozhodně neměly co dělat společně na jedné kartě. Dnes je tedy ve většině sekcí nutné uvádět v názvu povinné informace, abychom srovnávali jen produkty stejných vlastností a kvality.

Jak poznáte, jaký je v sekci povinný název? Jednoduše, stačí se podívat na následující odkaz: Povinné názvy.

Základem názvu je ve většině případů Výrobce, typ (produktová řada) a popis varianty, případně produktové číslo.

Proč výrobce v názvu?

Požadavkem uvádění výrobce v názvu chráníme jednak zákazníky, ale také  obchody, potažmo značky. Pokud totiž do názvu uvedete výrobce, předejdete  tak sloučení s méně kvalitními a levnějšími produkty, které by byly v porovnání obchodů na produktové kartě výše než vy.

Jak jsme psali v minulém díle , když neznáte výrobce, uveďte jako výrobce svůj obchod.

Proč produktová řada? (bruska)

Pouze výjimečně se stává, že by výrobce vyráběl pouze jeden produkt nějakého druhu, například brusku. Proto je název “Makita bruska” nedostačující. Dokonce ani “Makita úhlová bruska” nestačí. Kvůli rozlišení jednotlivých typů je potřeba uvádět u produktů jejich řadu, například “Makita úhlová bruska GA9050R”.

Proč detailní povinný název, příp. produktové číslo? (pneumatika)

Jsou produkty, u kterých ani pomocí produktové řady nedojde k dostatečnému rozlišení jednotlivých variant produktu a je potřeba uvést do jejich názvu další podrobnosti.

Typickým příkladem jsou pneumatiky. Když se podíváme na to, jaký je povinný název pro sekci Pneumatiky, zjistíme, že musí obsahovat: Výrobce | typ | šířka/profil | průměr | index nosnosti a rychlosti. Tudíž název “Continental WinterContact TS860” ani zdaleka nekonkretizuje, kterou pneumatiku si zákazník může vybrat, jelikož se tato pneumatika vyrábí v několika desítkách různých rozměrů. Správný název bude vypadat tedy následujícím způsobem: “Continental WinterContact TS860 195/65 R15 91T”.

Správným uváděním variant navíc předejte zbytečným proklikům do obchodu.

 

Leave a Reply