Nový datový přehled – Prodeje produktů v e-commerce

Pro podnikání je důležité mít informace. Vědět, které kategorie zboží na trhu rostou, jaké produkty začínají být mezi lidmi populární nebo v jakém cenovém pásmu se pohybují nejprodávanější produkty v dané kategorii. Pokud je podnikatel schopný tato data porovnat se svými interními daty a správně interpretovat, může objevit skrytý potenciál a zaměřit své úsilí správným směrem. Připravili jsme si pro vás nový datový přehled, který vám všechny důležité informace přinese. Čtěte dál.

Představte si, že se otevřením jednoho souboru okamžitě dozvíte, jaké produkty jsou v dané kategorii napříč trhem nejprodávanější, za kolik se prodaly nejlevněji, za kolik nejdráže a za kolik se prodávají v průměru. Právě tyto informace v našem přehledu najdete. A ještě mnohem víc. K čemu vám ale mohou posloužit?

Informace, za jakou minimální, maximální a průměrnou cenu se konkrétní produkt prodal alespoň jednou je mimořádně cenná. Umožní vám vysledovat, zda při zlevnění vzroste počet prodejů v čase. Dozvíte se také, nepohybujete-li se zcela mimo tržní realitu ať už jedním, nebo druhým směrem. A možná objevíte místa, která by si zasloužila více péče.

Prodeje produktů v e-commerce vám prozradí i nejprodávanější značky a nejprodávanější cenové rozpětí. Takové informace mohou velmi pomoci při určování marží, plánování logistiky a rozšiřování portfolia.

Pro budování e-shopů je velmi důležité přicházet s novými, aktuálně trendovými produkty, které mohou přinést nečekané zisky. Náš přehled obsahuje i nastupující hity. Najdete v něm totiž skokany, tedy produkty, u nichž meziměsíčně nejvíce vzrostly prodeje.

Hlavním zdrojem pro nový přehled jsou data z měření konverzí na úrovni produktů a doplňujícím zdrojem statistiky z webu Heureky. Celý proces přípravy dat je zaměřený na zjištění celkového odhadu prodaných kusů konkrétního produktu a nikde se neobjevují informace o konkrétních obchodech, které ani nebudeme nikdy v budoucnu nikomu poskytovat. Naším cílem je přinést obrázek o celkových prodejích produktů a transparentně tyto informace poskytnout celému trhu.

Objednávka přehledu

Pro objednání přehledu je potřeba zaslat email na adresu podpora@heureka.cz, kde nejlépe již na začátku uvést na jak dlouho přehled objednáváte (minimum je 3 měsíce), pro jaké kategorie (dle číselníku) a jak často chcete aktualizaci dat (měsíčně, týdně, denně). Po dokončení objednávky a vystavení faktury vám report aktivujeme a do druhého dne bude report dostupný v administraci obchodu na Heurece v záložce Datové přehledy. Nově aktualizovaná data se budou přidávat vždy na konec tabulky, kterou budete mít k dispozici ke stažení v administraci.

Ceník přehledu je tvořen dle počtu kategorií a četnosti aktualizace dat. Naleznete jej v naší nápovědě, kde je uveden i přesný popis dat, který přehled obsahuje. Ukázku reportu naleznete ve své administraci v záložce Datové přehledy.

Leave a Reply