Nové datové přehledy na Heurece

Důležitá byznysová rozhodnutí často vznikají na základě správné a přesné datové analýzy. Abychom vám pomohli dělat správná rozhodnutí, připravili jsme pro vás nové a rozšířené datové přehledy a statistiky, jejichž cílem je poskytnout vám podrobnější  a přesnější informace o všem důležitém. Rádi bychom také znali váš názor na naše nové přehledy, a tak nám neváhejte napsat na podpora@heureka.cz všechno, co vás v souvislosti s nimi zajímá a napadne. Mrkněte se níže na to, co přesně jsme pro vás nově připravili.

Přehled o výkonu a nákladech

Jako první novinku představujeme report Přehled o výkonu a nákladech. Jedná se o podstatné rozšíření stávajících statistik, po kterých už dlouho voláte. V novém reportu můžete pracovat i s ITEM_ID pro lepší identifikaci produktů (ITEM_ID je unikátní kód produktu, který nám zasíláte v XML souboru). Dále obsahuje metriky jako například rozdělení prokliků z biddovaných a nebiddovaných pozic.

Tento report ocení především biddovací nástroje nebo e-shopy, které už s daty nějakým způsobem pracují. Naším cílem je poskytnout vám v tomto reportu co nejvíce informací, které vám pomohou zanalyzovat vaši úspěšnost na Heurece. Jak jste efektivní nebo jakými kanály se k vám zákazníci dostávají – to všechno se dozvíte v novém reportu.

Report se generuje jako .csv soubor a kompletní informace o tom, co vše obsahuje, najdete v naší nápovědě.

Spárovanost produktů – nespárované produkty

Druhý aktualizovaný report s názvem Spárovanost produktů – nespárované produkty využijí nejen agentury, ale i samotné e-shopy. Tento zbrusu nový report je postaven na nespárovaných produktech, které jsou dostupné ve stávajícím Přehledu spárovanosti. U těchto nespárovaných produktů vám zobrazíme navrhovanou změnu názvu či kategorie produktu tak, aby byl produkt správně zařazen do katalogu Heureky. Pro toto doporučení je nezbytné zasílat v XML feedu EAN kódy.

Kromě toho nový přehled obsahuje i další užitečné informace, například minimální a maximální cenu nabízeného produktu. Přehled všech položek a podrobnějších informací naleznete v naší nápovědě.

Oba přehledy jsou zatím ve fázi beta provozu a tak jsou data k dispozici každý den až kolem poledne. Na zrychlení však pracujeme. Budeme také moc rádi za zpětnou vazbu k tomu, co se vám líbí a co byste naopak zlepšili. Neváhejte psát na podpora@heureka.cz. V rámci nových reportů jsme se spojili s technologickým partnerem Keboola. Díky jejich datové platformě jsme mnohem flexibilnější v přípravě nových reportů.

Stávající reporty, z nichž novinky vycházejí, zůstávají stále k dispozici v administraci obchodu v záložce Statistiky a Přehled spárovanosti. U těchto reportů zdaleka nekončíme, už brzy vám zase představíme novinky, které pro vás v oblasti lepší analytiky připravujeme.

2 komentáře u „Nové datové přehledy na Heurece“

Leave a Reply