Plátce, nebo neplátce DPH

Plátce, nebo neplátce DPH? Zásadní otázka, pokud chcete využívat Heureku na maximum, tedy mít PPC režim. Vyhněte se problémům s finančním úřadem a vyplňte si správně své fakturační údaje na Heurece. Kde a jak tyto informace zjistit a nastavit se dozvíte v našem článku.

Pro obdržení správné faktury S nebo BEZ DPH potřebujeme, abyste správně v administraci zaškrtli nové políčko „Plátce DPH“ nebo „Neplátce DPH“, které je nově povinné. Tuto možnost naleznete v administraci obchodu na třech místech, můžete si tedy vybrat.

 1. V záložce Přehled, po kliknutí na Změnit fakturační údaje,
 2. v záložce Stav kreditu dole, kde je tlačítko “Změnit” u uvedených fakturačních údajů,
 3. po kliknutí na Dobít kredit (pokud ještě nemáte zvolenou možnost).

Jak poznám, jestli jsem nebo nejsem plátce DPH?

Podle toho, jaké splňujete následující podmínky, je potřeba vyplnit fakturační údaje v administraci na Heurece.

 • Pokud jsem česká firma, jsem registrovaná k DPH a mám přidělené DIČ, zaškrtnu tlačítko „Plátce DPH“, vyplním své DIČ, IČ + fakturační údaje podle obchodního rejstříku a při nákupu služeb dostanu fakturu s DPH.
 • Pokud jsem česká firma, nejsem registrovaná k DPH, zaškrtnu políčko „Neplátce DPH“, uvedu své IČ + fakturační údaje podle obchodního rejstříku a při nákupu služeb dostanu fakturu s DPH.
 • Pokud jsem slovenská firma, jsem registrovaná k DPH v SR (i protože právě teď nakupuji službu v EU – od české firmy Heureka Shopping, s.r.o.), mám přidělené IČ-DPH, zaškrtnu políčko „Plátce DPH“, uvedu IČ-DPH, IČ + fakturační údaje podle obchodního rejstříku a při nákupu služeb dostanu fakturu bez DPH v režimu reverse charge.
 • Pokud jsem slovenská firma, nejsem registrovaná k DPH v SR, nemám přidělené IČ-DPH, zaškrtnu políčko „Neplátce DPH“, uvedu IČ + fakturační údaje podle obchodního rejstříku a při nákupu služeb dostanu fakturu s českým DPH.
 • Pokud jsem firma ze státu EU kromě Slovenska, jsem registrovaná k DPH, zaškrtnu políčko „Plátce DPH“, uvedu VAT + fakturační údaje a při nákupu služeb dostanu fakturu bez DPH v režimu reverse charge.

4 komentáře u „Plátce, nebo neplátce DPH“

 1. Dobrý den, Radime,

  fakturační údaje úzce souvisí s kreditem, proto jejich editaci naleznete i v této záložce. Nicméně máte 3 možnosti, odkud fakturační údaje editovat.

  Krásný den, Hana

 2. Já tomu stejně nerozumím. Kam co nastavit, když jsem sám neplátce DPH a platím kredit, ale prodejcem na shopu nejsem, tím je plátce DPH.

  1. Dobrý den, Stando,

   kredit na Heurece je fakturován Vám a tak vyplňte, zda jste vy plátce, či neplátce DPH.

   Děkuji a pěkný den, Hana

Leave a Reply