Řídíte se správnými pravidly pro prodej použitého zboží na Heurece?

Na našem blogu jsme vás informovali o prodeji použitého zboží v Heureka Košíku. Použité zboží do Heureka Košíku nepatří, a pravidla pro prodej použitého zboží je potřeba dodržovat na celé Heurece. O co jde? Čtěte dále. 

Použité zboží se dá prodávat se zvláštním režimem 0 % DPH. Řídí se však přesnými pravidly na základě ustanovení  § 90 zákona o DPH. Prodej použitého zboží je možný jen v případě, že vám bylo dodáno osobou, která není plátcem DPH nebo není osobou k DPH povinnou.

Použité zboží je důležité jasně a zřetelně označit. Každý zákazník má právo se rozhodnout, zda o použité zboží má nebo nemá zájem, a proto o něm musí být náležité informován.

K označení použitého neboli bazarového zboží slouží tag  ITEM_TYPE. Použité zboží musí byt tedy řádně označeno, případně nesmí být v xml souboru pro Heureku vyplněno vůbec.

Podrobnou specifikaci xml suboru najdete tady.

V případě, že e-shop posílá nesprávné označení použitého zboží, bude na Heurece deaktivován.

Pokud vám to není jasné nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás na info@heureka.cz

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s