Lekce 7: Bidding + Box doporučených obchodů

Po získání certifikátu Ověřeno zákazníky (jak na to, se dozvíte v 5. díle našeho seriálu) má e-shop možnost využívat dalších služeb na Heurece. Jednou z ní je i bidding, tedy možnost nastavit vyšší cenu za proklik a tím umístit nabídku svého obchodu na detailu produktu do boxu doporučených obchodů.

Box doporučených obchodů je umístěn na detailu produktu (viz obrázek níže) a jsou v něm zobrazeny nabídky e-shopů, které splňují taková kritéria, aby měl zákazník co nejjednodušší výběr.
Výběr obchodů do boxu doporučených obchodů probíhá na základě těchto kritérií:
– Cena za produkt
– Dostupnost produktu
– Hodnocení v Ověřeno zákazníky
– Cena za proklik

Možnosti nastavení vyšší ceny za proklik:

Cenu za proklik můžete nastavit buď na úroveň kategorie, či konkrétního produktu. Cenu za proklik na kategorii nastavíte v administraci vašeho obchodu na Heurece v záložce Nastavení cen za proklik.

Cenu prokliku na konkrétní produkt můžete nastavit buď v administraci v záložce Nastavení cen prokliku pomocí odkazu „Nastavit ceny na produkt“, nebo v XML souboru pomocí tagu HEUREKA_CPC.

Priorita nastavené ceny za proklik:
– Na produkt v administraci
– Na produkt v XML souboru
– Na kategorii

Pozn. Pokud zašlete cenu za proklik v XML souboru poprvé, je potřeba přepsat tyto ceny prokliků do administrace a to pomocí tlačítka „nastavit všem produktům individuální cenu z feedu“ (viz obrázek výše).

Po nastavení vyšší ceny za proklik je potřeba vyčkat cca 30 min, než se případně zařadí nabídka obchodu do boxu doporučených obchodů na detailu produktu.

Chcete efektivně investovat peníze za propagaci produktů, přivádět relevantní zákazníky a mít pod dohledem své náklady? Existuje řada nástrojů, které vám s tím pomohou. Objevte je.

Jeden komentář u “Lekce 7: Bidding + Box doporučených obchodů”

Leave a Reply