Jak platí v e-shopech čeští zákazníci?

Nejoblíbenější platební metodou českých zákazníků je stále dobírka -brzy jí ale doženou jiné metody. Podívejte se na naší infografiko o platebních metodách v českých e-shopech za rok 2017. 

6 komentářů u „Jak platí v e-shopech čeští zákazníci?“

  1. Dobrý den, Martine,

   dobírka je platba zboží dopravci, který vám zboží doručil, zpravidla bývá zpoplatněna.

   Platba při převzetí je platba zboží v místě osobního odběru, na výdejním místě nebo v kamenné prodejně.

   hezký den,
   Adéla

   1. Dobrý den,

    do „platby při převzetí“ tedy spadají i externí výdejní místa jako je například Zásilkovna? Nebo se jedná pouze o výdejní místa, která spravuje daný obchodník (například Mall výdejny apod.)

    A týkají se výsledky pouze plateb? Tedy, když zákazník zaplatí kartou online, ale zboží si nechá doručit na výdejní místo nebo dopravcem až domů, připíše se nákup pouze dané platební metodě – v tomto případě tedy „platbě kartou online“?

    Předem díky za odpověď, hezký den,

    David

   2. Dobrý den, Davide,

    je to tak, že platba při převzetí znamená jakoukoliv platbu, kterou zákazník vykoná na místě, na kterém si zboží osobně vyzvedává (tedy ano, patří tam i etxerní výdejní místa). Nerozlišujeme, zda na výdejním zákazník platí kartou či hotově.

    Pokud zákazníik provede transakci kartou v e-shopu, a zboží si nechá doručit domů – připíše se, jak píšete, tato akce k platbě kartou online.
    Nejnovější čísla o platebních metodách zákazníků v českých e-shopech jsou dostupná zde: https://onas.heureka.cz/upload/437-infografika-obrat-e-commerce-2019-cz.png

    Hezký den 🙂

 1. Dost by mě zde zajímalo, jak se podílí na platbách klasické platební karty a kreditní karty (tj. karty s úvěrovou složkou)?

  1. Dobrý den, Michale,

   to bohužel my nevíme – to by spíše věděly banky 🙂

   Hezký den,
   Adéla

Leave a Reply