Měníme řazení produktů v kategoriích

V nedávné době jsme upravili způsob řazení produktů v jednotlivých kategoriích. Změnu jsme provedli jak na české, tak na slovenské Heurece. Nově se produkty řadí především na základě reálných prodejů.

V průběhu března se výpis produktů v jednotlivých kategoriích začal řadit na základě nového ranku, ve kterém hraje větší důležitost reálný prodej produktu než dosavadní nejdůležitější CTR. „Změnu řazení jsme zvažovali už delší dobu. Hlavním důvodem změny je lepší orientace zákazníků. Naším cílem je poskytnout zákazníkovi komplexní informace o tom, které produkty jsou na internetu nejkvalitnější a zároveň nejprodávanější. Věříme, že tato změna zlepší zákazníkům přehled o trhu a pomůže jim zjednodušit výběr toho správného produktu,“ vysvětluje změny Martin Humpál, product manager v Heurece.

V původním řazení mělo hlavní prioritu CTR z produktových detailů. „To (CTR) je ve výpočtu řazení zachováno stále, důležitější pro zobrazování jsou však reálné prodeje,“ doplňuje Martin Humpál a dodává: „Kvůli starému řazení se mezi TOP pozice mohli občas dostat produkty, které například neměly dostatečný počet nabídek. To jsme díky změnám v ranku, na základě kterého se umístění vypočítává, odbourali. “

V některých kategoriích jsou produkty označeny ikonkami TOP 1, TOP 2 atd. „Tyto ikonky se zobrazují pouze u produktů, které dosahují na základě výše uvedených kritérií minimální hodnoty ranku. Pokud této hodnoty nedosahují, nemusí být u produktů ikona TOP zobrazena. I přes to se výpis produktů v kategorii automaticky řadí na základě těchto kritérií,“ doplňuje Humpál.

3 komentáře u „Měníme řazení produktů v kategoriích“

 1. Príma, to řazení je lepší. A je nový rank (zobrazení) počítán i na zpětné DATA reálných prodejů? Nebo se to počítá až na prodeje od března?

  1. Dobrý den, Fando,

   rank se počítá na základě zpětných dat.

   Hezký den,
   Adéla

Leave a Reply