Použité zboží na Heureku nepatří

Čím se řídí prodej použitého zboží a jak je to řešeno v rámci Heureka Košíku?

Prodej použitého zboží se řídí ustanovením § 90 zákona o DPH, podle něhož můžete se zvláštním režimem s 0% DPH prodávat pouze použité zboží, které vám bylo dodáno osobou, která není plátcem DPH nebo není osobou k DPH povinnou.

Povinností každého e-shopu je informaci o tom, že se jedná o prodej použitého zboží, uvést jasně a zřetelně u každého zboží, a to z důvodu, aby si mohl spotřebitel vybrat, jestli má o použité zboží zájem.

Upozorňujeme však na to, že zboží v tomto speciálním režimu s 0% DPH není možné posílat na Heureku jako nové a prodávat přes Heureka Košík. Zde zákazník automaticky předpokládá, že nakupuje nové a nepoužité zboží a obdrží fakturu s jasně uvedeným DPH.

E-shop, který takové zboží na Heureku posílá, bude deaktivován.

Pokud vám to není jasné nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás na kosik@heureka.cz.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s