Přehled nejpoužívanějších platebních metod v českých e-shopech

Abyste byli v obraze a mohli si pohodlně vybrat, která platba je pro vás ta nejlepší, přinášíme také krátký přehled nejpoužívanějších platebních metod v českých e-shopech.

Online platba kartou; platební karta online

–       Nejrychlejší a nejbezpečnější způsob platby. Na zabezpečené stránce (ta začíná https a ne http) se zadávají údaje o kartě – její číslo, datum expirace a třímístný cvv nebo ccv kód. V případě aktivní služby 3D Secure služby se zadává ještě kontrolní kód, který zpravidla přijde sms zprávou na mobilní telefon.

Rychlá online platba; platební tlačítka; občas se můžete setkat s názvem zrychlený bankovní převod

–       Bezpečnost této platby je velmi vysoká, protože probíhá v prostředí vaší banky, kam se sami musíte přihlásit. Jedná se o bankovní převod v rámci jedné banky. Údaje o kartě jsou předvyplněné a stačí platbu potvrdit.

Bankovní převod – klasický

–       Platbu bankovním převodem provádíte po té, co se přihlásíte do vašeho internetového bankovnictví. Údaje o platbě musíte vyplňovat ručně. Pohyb peněz z vašeho účtu zpravidla trvá několik dní. Tato platba je bezpečná a nebývá zpoplatněna.

Platba dobírkou

–       Tuto platbu provádíte v hotovosti nebo kartou. Zboží platíte ve chvíli, kdy vám je doručí přepravní společnost. Tato služba je zpoplatněná, v některých případech to může být až sto korun. Některé přepravní společnosti umožňují platbu na dobírku zaplatit kartou.

Platba na odběrném místě

–       Zboží platíte ve chvíli, kdy si jej jdete vyzvednout na pobočku/výdejní místo e-shopu, pokud tuto službu nabízí. V některých případech lze na pobočkách využít terminál a zaplatit kartou u obchodníka, často však bývá jen na hotovost.