„Internet je pro mě při vaření inspirací,“ říká Ondřej Slanina

Ondřeje Slaninu určitě nemusíme dlouho představovat. Ondra tvoří polovinu populárních „Kluků v akci“, a kromě působení v televizi také šéfuje v kuchyni prestižní zámecké restaurace Chateau St.Havel. Při vaření Ondra hodně dbá na kvalitu surovin, a  inspiraci občas čerpá z internetu. Tam ale také nakupuje, především vybavení do kuchyně. Dokonce vyzkoušel online nakoupit i jídlo. Pro Ondru jsme připravili několik krátkých otázek.

slanina_blog23sdgwlhfin

Ondřej slanina a ocenění, která získal za své kulinářské umění

Ondro, je nějaké jídlo, které bys nikdy v životě nesnědl?

Určitě bych nesnědl cokoliv, z čeho bych měl nedobrý pocit. Zejména pokud bych neměl jistotu, že je pokrm připraven z kvalitních surovin.

Které nejnáročnější jídlo jsi připravoval, a jak dlouho ti to trvalo? Povedlo se?

Těžko říct, co je nejnáročnější jídlo, jestli to co trvá nejdéle nebo to na které člověk složitě shání ingredience.

Vzpomeneš, kdy se ti nějaké jídlo opravdu nepovedlo a jaké to bylo?

Asi se mi nestalo, že by se jídlo úplně nepovedlo, ale je pravda, že dříve se občas stalo, že výsledek 100 procentně neodpovídal očekávání.

Hledáš recepty na internetu, a vaříš podle nich?

Přiznám se, že se inspiruju internetem, pokud hledám recepty, tak na našich stránkách klucivakci.cz, protože všechno si pamatovat nedokážu. Jinak beru internet jen jako inspiraci z obrázků jídla a recept si pak tvořím sám.

Když si pořizuješ vybavení do kuchyně, používáš i internet a nakupuješ online?

Vzhledem k tomu, že si vybavení potřebuji osahat, tak jsem asi nic k vaření na internetu nekupoval, tedy kromě spotřebičů jako jsou lednice nebo sporáky. Do naší zámecké restaurace Chateau St.Havel využívám internet hojně.

Co říkáš na nákup jídla přes internet? Nakoupil bys? A proč? A kde?

Myslím, že v dnešní uspěchané době je to jedna z dobrých variant. Už jsem vyzkoušel rohlik.cz a byl jsem velmi spokojen. Vše klaplo jak z hlediska objednaného zboží, tak i z hlediska času dopravy.

Nakupuješ na internetu i nějaké další zboží? Jaké? A kde?

Nakupuju elektroniku alza.cz, i když vždycky využívám server jako heureka.cz, abych měl jistotu, že nekupuju nic zbytečně předražené. Také je pro mě důležité, aby zboží bylo skladem a dostupnost dodání zboží co nejkratší.