Doporučení změny hesel na nákupním rádci Heureka

Bezpečnostní chyba s názvem Heartbleed, která v posledních dnech ochromila nejen český internet, se nevyhnula ani nákupnímu rádci Heureka. Ihned po jejím zjištění byla na serveru zařízena její náprava a upgrade na nejnovější verzi softwaru, ve které se již chyba nevyskytuje. Na serveru Heureka.cz nebyly zaznamenány žádné náznaky zneužití. To však nelze stoprocentně potvrdit, proto důrazně doporučujeme uživatelům preventivní změnu současného hesla. 

Díky chybě mohly být odhaleny veškeré šifrované komunikace na napadených serverech. Jedná se o globální záležitost, chyba s názvem Heartbleed a postihla přední světové hráče internetu jako například Yahoo,  Facebook nebo Gmail. V Česku se chyba dotkla například Seznamu.cz nebo Aukra. Více informací o problematice naleznete například v shrnujícím článku na severu iHNed.cz nebo na oficiálních stránkáchHeartbleed.com.

Heureka momentálně pracuje na získání nových bezpečnostních klíčů a celou situaci monitoruje. „Ihned po zjištění chyby jsme zjednali nápravu a upgradovali jsme na vyšší verzi zabezpečení. Opatření se změnou hesel uživatelů jsou preventivní, i tak je však velmi doporučujeme. Jednáme tak, jako by někdo situace zneužil, i když to nemusí být pravda. To však nemůžeme potvrdit ani stroprocentně vyvrátit,“ komentuje událost Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.

Leave a Reply