Heureka.cz nespolupracuje s Českou podnikatelskou asociací

Nákupní rádce a srovnávač cen Heureka.cz touto zprávou uvádí na pravou míru informaci České podnikatelské asociace o vzájemné spolupráci. Zástupci České podnikatelské asociace udělují ocenění „Poctivý český podnikatel“, přičemž se odkazují na intenzivní spolupráci s nákupním rádce Heureka.cz. Heureka.cz však s touto asociací nijak nespolupracuje a na jejich ocenění se nijak aktivně nepodílí.

Podle dostupných informací Asociace nabízí vystavení Certifikátu „Poctivý český podnikatel“ za poplatek na základě doporučení zákazníků. Při kontaktování podnikatelů se zástupci Asociace odkazují na recenze a hodnocení z Heureky a také na úzkou spolupráci s nákupním rádcem Heureka.cz.

„Recenze na obchody, které píší sami reální zákazníci jednotlivých obchodů, si může na nákupním rádci Heureka.cz přečíst každý. S Českou podnikatelskou asociací však nijak nespolupracujeme a zmiňování spolupráce Heureky při nabídce certifikátu se nezakládá na pravdě,“ komentuje situaci Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.cz.

Při výběru obchodníků na internetu jsou dobrým vodítkem právě uživatelské recenze a hodnocení, loga finalisty nebo vítěze soutěže ShopRoku či certifikát Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Heureka.cz

 

Stanovisko České asociace podnikatelů ke spolupráci s firmou Allegro Group CZ, s.r.o, provozující server Heureka.cz:

Jako Česká asociace podnikatelů jsme se stali obětí podvodu ze strany našeho spolupracovníka. Při udělování ocenění Poctivý český podnikatel subjektům působícím v České republice dochází k prověřování těchto subjektů různými zákonnými způsoby dle vnitřního předpisu asociace.

Tuto činnost pro nás vykonával náš (ode dne 26. 2. 2014 již bývalý) spolupracovník, který tvrdil, že je schopen uzavřít se společností Allegro Group CZ, s.r.o dohodu o spolupráci při ověřování informací za úplatu. Fakticky ovšem k uzavření takovéto dohody s Heurekou.cz nikdy nedošlo a finanční prostředky, vážící se k této dohodě zpronevěřil. Vědomě uvedl Českou asociaci podnikatelů v omyl.

Česká asociace podnikatelů poté v dobré víře sdělovala, že spolupracuje se serverem Heureka.cz.

Chtěli bychom touto cestou prohlásit, že jsme nikdy s firmou Allegro Group CZ, s.r.o, se sídlem Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, IČ: 24725382, provozující server Heureka.cz, nespolupracovali na základě žádného smluvního vztahu a také se tímto této společnosti velice omlouváme.

Také se omlouváme všem zúčastněným stranám za uvádění mylné informace, byť k tomu docházelo v dobré víře. Každému oceněnému podnikateli se omluvíme osobně a tato situace nás velmi mrzí.

Ing. Pavla Svobodová

Česká asociace podnikatelů http://www.asociacepodnikatelu.cz

 

 

Leave a Reply