Máte zablokované kategorie na Heureka.cz? Poradíme vám jak na to.

V tomto článku bych vám ráda objasnila co se děje s vašimi produkty po jejich načtení z XML soubor. Každý eshop, který využívá PPC, vidí v administraci Heureka.cz své nezařazené produkty či kategorie do příslušných kategorií na Heureka.cz, a to v záložce PŘEHLED SPÁROVANOSTI. Tento přehled ukazuje stav jednotlivých položek načtených z XML souboru.

Všechny načtené produkty z xml feedu jsou na Heuréce zobrazeny ve fulltextu a dohledatelné. Přehled spárovanosti se týká jen kategorizace. Zařazení do kategorií je závislé také na tom, zda již Heuréka daný sortiment kategorizuje.

Vysvětlení stavů načtených položek z XML souboru:

Celkem produktů ve vašem XML feedu = celkový počet položek, který exportujete skrz XML soubor a všechny jsou primárně zobrazeny ve fulltextu

Produkty zařazené do katalogu Heureky = produkty, které se nám podařilo napárovat do příslušné kategorie Heuréky a je tedy vytvořena produktová karta s možností vkládat recenze

Produkty čekající na schválení do katalogu = produkty, které jsou v XML souboru nové nebo u nich proběhla nějaká změna a čekají znovu na schválení

Produkty v nespuštěných sekcích na Heurece = pro tyto produkty nemá Heureka zatím vhodnou aktivní kategorii. Produkty se tedy zobrazují pouze v rámci fulltextového vyhledávání.

Produkty v kategoriích čekajících na spárování = kategorie, které jsou v XML souboru nové nebo došlo k jejich přejmenování a čekají znovu na schválení

Produkty zablokované = produkty, které mají příliš obecný název. Jak mají správné názvy vypadat se dočtete ve Specifikaci XML souboru

Produkty v blokovaných kategoriích = kategorie je zřejmě příliš obecně nazvaná a je třeba dodat celou cestu k produktu. Pro tyto případy jsme pro vás připravili stromový výpis kategorií Heureka.cz, jehož implementací se výrazným způsobem zvyšuje šance na správné spárování produktů.

Aktuální strom kategorií naleznete vždy na této adrese:

http://www.heureka.cz/direct/xml-export/shops/heureka-sekce.xml

Strom kategorií je aktualizován jednou denně a obsahuje aktivní kategorie Heureka.cz. Obsah elementu CATEGORY_ID je unikátní, ostatní se mohou změnit při změně názvu kategorie na Heurece. Doporučujeme zapracovat strom kategorií do vašeho systému tak, že budete moci k vašemu názvu kategorie přiřadit název kategorie z Heureka.cz a následně exportovat do XML feedu produktů do elementu CATEGORYTEXT obsah elementu CATEGORY_FULLNAME z našeho XML stromu kategorií. V případě, že máte v jedné kategorii na vašem eshopu zboží, které je na Heurece rozděleno do více kategorií, je potřeba kategorie z Heureky určovat přímo na jednotlivé produkty.

Strom kategorií Heureky již také implementovali zdarma pro své zákazníky některé shopsystémy. Zda i váš shopsystém tuto službu podporuje, můžete vidět ve srovnávací tabulce shopsystémů, která porovnává shopsystémy z hlediska podpory jednotlivých služeb Heureky.

Pozn.: Každý produkt či kategorie může být zařazen pouze do jedné z kategorií Heureka.cz

8 komentářů u „Máte zablokované kategorie na Heureka.cz? Poradíme vám jak na to.“

  1. Dobrý den, můžete mi prosím upřesnit Váš dotaz? Pokud na Heureka.cz kategorie neexistuje, pak není ani CATEGORY_FULLNAME ve stromu kategorií uveden. Nicméně pokud disponujete kategorií, která na Heureka.cz není, pak doporučuji uvést Vaši cestu k produktu.

 1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byste nemohli vytvořit kategorii: Kreativní tvorba , mám dost problém zařadit produkty někam jinam.
  Jsou to vesměs produkty pro domácí tvoření..

  Děkuji
  Procházková

 2. Dobrý den, paní Procházková,

  o kategoriích pro Kreativní tvorbu jako je Decoupage, Pletení z pedigu a další v nejbližších měsících neuvažujeme. Nicméně v delším časovém plánu je již máme poznamenané a obchody budou včas o jejich aktivaci informovány.

  Alexandra Čermáková
  Content manager

 3. Název kategorie „Audio doplňky a příslušenství“ mám shodný se Stromem kategorií, obsahově tam podle mého zboží patří – „Stojany pro reproduktorové soustavy.“ Přesto je toto zboží mezi „Ignorované kategorie.“ Bylo by snad lepší toto zboží uvádět v kategorii „Regály a poličky“ ?

Leave a Reply