Heureka.cz pro Android skenuje čárové kódy

Myslíme si, že právo srovnat si cenové nabídky zboží ja právo každého nakupujícího – kdykoliv a kdekoliv. A protože zároveň máme rádi nové věci, právě jsme představili naši aplikaci pro mobilní telefony s Android OS.

Majitelé telefonů s Androidem dnes mohou přímo v obchodě porovnávat ceny na internetu, a to hned ze 4 500 obchodů aktivních na Heuréce. Nemusí přitom složitě přepisovat název zboží do vyhledávání, prostě jen naskenují čárový kód na obalu a my produkty vyhledáme. Pokud by náhodou tento kód v databázi nebyl, lze hledat i „po staru“ podle názvu.

Podobné aplikace již v Android Marketu existují, ale prohledávají pouze obchody v zahraniční. Proto je Heureka aplikace jako první použitelná pro českého fandu Androida.

Hlavní využití dnes vidíme v ověření, zda produkt v kamenném obchodě je za rozumnou cenu a  můžete se ihned rozhodnout pro koupi na místě, nebo si objednat v některém z internetových obchodů. Navíc naleznete u většiny produktů také recenze uživatelů a specifikaci produktových vlastností.

Ukázky aplikace

Jak aplikace vypadá a funguje nejlépe ukáží následující obrázek a video:

Heureka.cz pro Android

Kde stáhnout?

Program naleznete v Android Marketu v kategorii Nakupování pod názvem Heureka.cz, nebo oskenujte tento mobilní kód pro stažení:

QR kod Android

Vyzkoušejte a budeme rádi za zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem nebo na android@heureka­.cz.

Vyzkoušejte si ihned

Ihned po stažení si aplikaci můžete vyzkoušet na následujících čárových kódech:

EAN kódy Nokia a Krups

4 komentáře u „Heureka.cz pro Android skenuje čárové kódy“

 1. Tleskám, že konečně někdo vytvořil podobnou aplikaci v českém prostředí. Ale chtěl bych se zeptat – nechystáte tuto aplikaci vytvořit i pro ostatní mobilní systémy? Například pro Windows Mobile?

 2. Samozřejmě Android není top operační systém, alespoň pro zatím. Je to ale první zkouška. WM a Symbian jsou velký oříšek kvůli hodně různým zařízením a hlavně schopnostem fotoaparátu.

  Pro skenování EAN kódů je prakticky nutné, aby fotoaparát měl auto-focus. Což nemají třeba ani starší iPhony, natož mnoho WM a Symbian zařízení.

  Zatím lze ovšem v terénu použít m.heureka.cz, kde podle názvu také produkt najdete. Samozřejmě nejpohodlnější to není 🙂

 3. Ciarove kody na Windows Mobile skenuje aplikacia BarcodeZilla a funguje spolahlivo.
  Takze nemoze byt velky problem urobit aplikaciu aj pre Heureku 🙂

  http://www.barcodezilla.net

 4. Dobrý den,
  pokud tato aplikace vyhledává přes http m.heureka.cz, jaký parametr je pouzit pro vyhledávání podle EAN? Nebo jak to cele funguje? Rad bych tuto sluzbu taky vyuzil na svem WM PDA. Mam nainstalovaný super soft quickmark, kde lze definovat URL – kde vyhledávat.

  Děkuji.

Komentáře jsou uzavřeny.